Gréckokatolícka cirkev
farnosť Levoča

Boh nevzbudí nijaké želania, ktoré by nechcel splniť.
sv. Terezka z Lisieux


hwww.lifenews.sk

Vyveska

www.kumran.sk

www.magnificat.sk

www.forumzivota.sk

spz.pavolmaria.org

www.cbreurope.sk

www.instituteofleoxiii.org

V Austrálii neprešiel návrh zákona o legalizácii homosexuálnych zväzkov

Canberra 26. septembra (TK KBS/RV CZ) - Návrh zákona o legalizácii homosexuálnych zväzkov neprešiel snemovňou reprezentantov austrálskeho parlamentu.

Väčšina poslancov vrátane lídrov oboch majoritných strán hlasovala 98 hlasmi proti navrhovanému zákonu, 42 hlasov sa vyslovilo v jeho prospech. Väčšina labouristických poslancov hlasovalo podľa svojho svedomia a nie podľa straníckej línie a vyjadrila nesúhlas so zrovnoprávnením manželstva a zväzkov osôb rovnakého pohlavia. Nad výsledkom hlasovania vyjadrili spokojnosť viaceré kresťanské organizácie. Chris Meney, riaditeľ Centra pre život pri arcibiskupstve v Sydney vyhlásil, že hlasovanie potvrdzuje jediný právny výklad manželstva ako zväzku muža a ženy.

Návrh zákona bol zamietnutý pri prvom čítaní, sedem mesiacov po predložení. Očakáva sa, že dodatky k zákonu o manželstve z roku 1961 neprejdú ani v druhom čítaní. Hlasovanie austrálskeho parlamentu teda na niekoľko rokov odkladá možnosť redefinície manželstva, avšak nevylučuje zmeny v legislatíve jednotlivých federálnych štátov. Vláda Tasmánie a Nového Južného Walesu majú v programe legalizáciu sobášov ešte tento rok.
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20120926027

Uverejnené: 26.09.2012
Autor: TK KBSDnes je Sobota 28.marca 2020.
Dnes oslavuje meniny Sona
Zajtra oslavuje meniny Miroslav

Najbližšia liturgia Levoča:

Najbližšia liturgia Sp.Podhradie:

Najbližšia aktivita:

Najbližšia akcia:

Partnerske stránky: www.fartore.sk, Farnosť Malcov