Gréckokatolícka cirkev
farnosť Levoča

Znášajme trpezlivo, že sme ešte ďaleko od pravej čnosti a dokonalosti, no pritom sa o dokonalosť odvážne usilujme.
sv. František Saleský


hwww.lifenews.sk

Vyveska

www.kumran.sk

www.magnificat.sk

www.forumzivota.sk

spz.pavolmaria.org

www.cbreurope.sk

www.instituteofleoxiii.org

V USA založili katolícke ženy hnutie proti porušovaniu náboženskej slobody

New Orleans 26. septembra (ZENIT.org) - V New Orleans odštartovali viaceré katolícke ženy hnutie, ktoré vzniklo ako reakcia na porušovanie ich náboženskej slobody. Protest je odpoveďou na výzvu biskupov USA adresovanú americkým veriacim laikom, aby sa otvorene vyjadrili voči vládnemu mandátu v zdravotníctve.

Zdravotnícky mandát HHS (Ministerstvo zdravotníctva a sociálnych služieb) by zaväzovalo zamestnávateľov v náboženských zariadeniach k tomu, aby financovali medikamenty podporujúce aborty, antikoncepčné prostriedky a sterilizáciu zamestnancov.

Hnutie nazvané „America Code Blue“ plánovalo doručiť na kongres v rámci masovej listovej kampane v dohodnutom čase protestné listy v modrých obálkach. Podľa Sally Struggersovej, jednej z organizátoriek hnutia, by takéto načasovanie malo veľký účinok. „Je jednoduché, ignorovať e-maily a to by naozaj nebolo nápadné. Vytlačené farebné obálky vzbudia pozornosť poštových zamestnancov, úradníkov a snáď aj médií," povedala Struggersová. Akcia sa podľa nej mala pôvodne uskutočniť dávno pred voľbami, avšak kvôli prevažujúcej reakcii sa predĺžila až do termínu volieb. Zdôraznila, že organizácia má plnú podporu arcibiskupa Gregoryho Michaela Aymonda z New Orleansu. Ten poprosil organizáciu, aby zaslali každému kňazovi v New Orleans informačný materiál.

„Arcibiskup Aymond z New Orleansu odporučil našu iniciatívu a účasť zo 105 farností našej diecézy bola percentuálne veľmi vysoká," povedala Struggersová v rozhovore pre agentúru ZENIT. Ďalej pokračovala: „Poslali sme 25.000 listov v modrých obálkach s dnešným dátumom. Vychádzame z toho, že tento počet sa do 6. novembra 2012 zvýši v rámci samotného New Orleans na 40 – 50.000.“
Struggersová zdôraznila, že na zásielkovej kampani sa podieľalo mnoho ďalších štátov a vyzvala všetkých odporcov mandátu na podporu nasledovným sloganom: „Nič tým nestrácame, ak sa o to pokúsime. Ale veľa riskujeme, pokiaľ ostaneme nečinní!“
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20120926036

Uverejnené: 26.09.2012
Autor: TK KBSDnes je Nedeľa 25.septembra 2022.
Dnes oslavuje meniny Vladislav
Zajtra oslavuje meniny Edita

Najbližšia liturgia Levoča:
Nedeľa 25.09 o 10:00 hod

Najbližšia liturgia Sp.Podhradie:
Nedeľa 25.09 o 8:00 hod

Najbližšia aktivita:

Najbližšia akcia:

Partnerske stránky: www.fartore.sk, Farnosť Malcov