Gréckokatolícka cirkev
farnosť Levoča

Ovocím ticha je modlitba, ovocím modlitby je viera, ovocím viery je láska, ovocím lásky je služba, ovocím služby je pokoj.
Matka Tereza


hwww.lifenews.sk

Vyveska

www.kumran.sk

www.magnificat.sk

www.forumzivota.sk

spz.pavolmaria.org

www.cbreurope.sk

www.instituteofleoxiii.org

Spojené štáty americké už nie sú väčšinovou protestantskou krajinou

USA 26. októbra (TK KBS/RV CZ) - Spojené štáty americké prestali byť väčšinovou protestantskou krajinou. Počet dospelých Američanov, ktorí sa hlásia k protestantským cirkvám, po prvýkrát klesol pod 50 %, a to konkrétne na 48 %. Ukázal to prieskum vykonaný americkým inštitútom, ktorý sa zaoberá vplyvom náboženstva na život spoločnosti (The Pew Research Center´s Forum on Religon and Public Life).

Najväčšou náboženskou komunitou v Spojených štátoch sú katolíci. Je ich takmer 78 miliónov, čo predstavuje jednu štvrtinu obyvateľov. Podľa bádateľov pokles protestantov ohlasovalo niekoľko javov už skôr. Všímajú si napríklad fakt, že po prvýkrát v histórii nie je republikánsky kandidát na prezidenta kresťan (Mitt Romney je mormón). Za významné považujú tiež to, že na Najvyššom súde teraz nezasadá žiadny protestant. Tvorí ho šesť katolíkov a traja Židia. Pokles počtu amerických protestantov súvisí aj so stále väčšou skupinou Američanov, ktorí sa nestotožňujú so žiadnym oficiálnym vyznaním. Neznamená to však, že by boli ateisti. Väčšina z nich uvádza, že veria v Boha, a dokonca sa každý deň modlia, uvádza výskum. Do tejto kategórie patrí už 20 percent dospelých Američanov, čo je o 5 percent viac než pred piatimi rokmi. Spravidla ide o ľudí s liberálnymi názormi. Hlasujú za demokratov, súhlasia s potratmi a s privilégiami pre homosexuálov. Podľa politológov prispievajú k polarizácii politickej scény. Sú pre demokratov tým, čo evanjelickí kresťania pre republikánov.
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20121026021

Uverejnené: 26.10.2012
Autor: TK KBSDnes je Sobota 22.februára 2020.
Dnes oslavuje meniny Etela
Zajtra oslavuje meniny Roman/Romana

Najbližšia liturgia Levoča:
Sobota 22.02 o 16:30 hod

Najbližšia liturgia Sp.Podhradie:
Nedeľa 23.02 o 8:00 hod

Najbližšia aktivita:

Najbližšia akcia:

Partnerske stránky: www.fartore.sk, Farnosť Malcov