Gréckokatolícka cirkev
farnosť Levoča

Mojou najväčšou túžbou je, aby duše spoznali, že Ty si ich večným šťastím, aby uverili v Tvoju dobrotu a oslavovali Tvoje nekonečné milosrdenstvo.
Sv. Faustína


hwww.lifenews.sk

Vyveska

www.kumran.sk

www.magnificat.sk

www.forumzivota.sk

spz.pavolmaria.org

www.cbreurope.sk

www.instituteofleoxiii.org

Spojené štáty americké už nie sú väčšinovou protestantskou krajinou

USA 26. októbra (TK KBS/RV CZ) - Spojené štáty americké prestali byť väčšinovou protestantskou krajinou. Počet dospelých Američanov, ktorí sa hlásia k protestantským cirkvám, po prvýkrát klesol pod 50 %, a to konkrétne na 48 %. Ukázal to prieskum vykonaný americkým inštitútom, ktorý sa zaoberá vplyvom náboženstva na život spoločnosti (The Pew Research Center´s Forum on Religon and Public Life).

Najväčšou náboženskou komunitou v Spojených štátoch sú katolíci. Je ich takmer 78 miliónov, čo predstavuje jednu štvrtinu obyvateľov. Podľa bádateľov pokles protestantov ohlasovalo niekoľko javov už skôr. Všímajú si napríklad fakt, že po prvýkrát v histórii nie je republikánsky kandidát na prezidenta kresťan (Mitt Romney je mormón). Za významné považujú tiež to, že na Najvyššom súde teraz nezasadá žiadny protestant. Tvorí ho šesť katolíkov a traja Židia. Pokles počtu amerických protestantov súvisí aj so stále väčšou skupinou Američanov, ktorí sa nestotožňujú so žiadnym oficiálnym vyznaním. Neznamená to však, že by boli ateisti. Väčšina z nich uvádza, že veria v Boha, a dokonca sa každý deň modlia, uvádza výskum. Do tejto kategórie patrí už 20 percent dospelých Američanov, čo je o 5 percent viac než pred piatimi rokmi. Spravidla ide o ľudí s liberálnymi názormi. Hlasujú za demokratov, súhlasia s potratmi a s privilégiami pre homosexuálov. Podľa politológov prispievajú k polarizácii politickej scény. Sú pre demokratov tým, čo evanjelickí kresťania pre republikánov.
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20121026021

Uverejnené: 26.10.2012
Autor: TK KBSDnes je Nedeľa 25.septembra 2022.
Dnes oslavuje meniny Vladislav
Zajtra oslavuje meniny Edita

Najbližšia liturgia Levoča:
Nedeľa 25.09 o 10:00 hod

Najbližšia liturgia Sp.Podhradie:
Nedeľa 25.09 o 8:00 hod

Najbližšia aktivita:

Najbližšia akcia:

Partnerske stránky: www.fartore.sk, Farnosť Malcov