Gréckokatolícka cirkev
farnosť Levoča

Keď máme Boha, sme ako vtáča, ktoré si spieva, aj keď cíti, že sa mu konár trasie pod nohami. Vie totiž, že má krídla.
sv. Ján Bosco


hwww.lifenews.sk

Vyveska

www.kumran.sk

www.magnificat.sk

www.forumzivota.sk

spz.pavolmaria.org

www.cbreurope.sk

www.instituteofleoxiii.org


Prešov 23. novembra (TK KBS) Tradičný festival byzantských zborových spevov prekročil prah dvoch desaťročí a úspešne vykročil do ďalších ročníkov. V dňoch 16. – 18. novembra 2012 sa uskutočnil už XXI. ročník Medzinárodného festivalu duchovných piesní byzantského obradu pod záštitou Mons. Ľubomíra Petríka, hovorcu Gréckokatolíckeho arcibiskupstva. ::čítať ďalej::

Uverejnené: 23.11.2012
Autor: TK KBSChile 26. októbra (TK KBS/RV CZ) - Viac než 100-tisíc prevažne mladých ľudí minulú sobotu putovalo do sanktuária sv. Terézie v chilských Andách. Pútnici prešli 27 km pešo z dedinky Chacabuco. ::čítať ďalej::

Uverejnené: 26.10.2012
Autor: TK KBSUSA 26. októbra (TK KBS/RV CZ) - Spojené štáty americké prestali byť väčšinovou protestantskou krajinou. Počet dospelých Američanov, ktorí sa hlásia k protestantským cirkvám, po prvýkrát klesol pod 50 %, a to konkrétne na 48 %. Ukázal to prieskum vykonaný americkým inštitútom, ktorý sa zaoberá vplyvom náboženstva na život spoločnosti (The Pew Research Center´s Forum on Religon and Public Life). ::čítať ďalej::

Uverejnené: 26.10.2012
Autor: TK KBSLurdy 24. októbra (RV SK/RV CZ) - Najznámejšie pútnické miesto Európy je znovu čiastočne prístupné pútnikom. Lurdy zaliala minulý víkend po neustávajúcich dažďoch rozvodnená rieka Gave. Spôsobila rozsiahle škody, vyžiadala si uzatvorenie pútnického miesta a evakuáciu stoviek pútnikov.
::čítať ďalej::

Uverejnené: 26.10.2012
Autor: TK KBSNew Orleans 26. septembra (ZENIT.org) - V New Orleans odštartovali viaceré katolícke ženy hnutie, ktoré vzniklo ako reakcia na porušovanie ich náboženskej slobody. Protest je odpoveďou na výzvu biskupov USA adresovanú americkým veriacim laikom, aby sa otvorene vyjadrili voči vládnemu mandátu v zdravotníctve. ::čítať ďalej::

Uverejnené: 26.09.2012
Autor: TK KBSDnes je Sobota 19.septembra 2020.
Dnes oslavuje meniny Konštantín
Zajtra oslavuje meniny Luboslav/Luboslava

Najbližšia liturgia Levoča:
Sobota 19.09 o 7:30 hod

Najbližšia liturgia Sp.Podhradie:
Nedeľa 20.09 o 8:00 hod

Najbližšia aktivita:

Najbližšia akcia:

Partnerske stránky: www.fartore.sk, Farnosť Malcov