Gréckokatolícka cirkev
farnosť Levoča

Čím väčšia temnota, tým väčšia musí byť aj naša dôvera.
Sv. Faustína


hwww.lifenews.sk

Vyveska

www.kumran.sk

www.magnificat.sk

www.forumzivota.sk

spz.pavolmaria.org

www.cbreurope.sk

www.instituteofleoxiii.org


Bratislava 31. augusta (TK KBS) - Fórum života vyzýva poslancov Národnej rady SR, aby nepodporili návrh na zavedenie bezplatných sterilizácií, ktorý predstavila strana Sloboda a solidarita (SaS). Návrh prezentovala poslankyňa SaS Lucia Nicholsonová. Podľa medializovaných informácií ho vníma ako spôsob antikoncepcie, ktorý môže zabrániť potratom. Jej slová "trendy ukazujú, že čím liberálnejší je prístup, tým menšie je množstvo interrupcií“ považuje občianske združenie Fórum života za hrubé zavádzanie nekorešpondujúce so skúsenosťami z viacerých európskych krajín. ::čítať ďalej::

Uverejnené: 03.09.2012
Autor: Fórum životaUSA 17. augusta (RV) - So zaujímavým nápadom ako rozšíriť povedomie ľudí o stave chudoby v Spojených štátoch amerických prišla Konferencia biskupov USA. ::čítať ďalej::

Uverejnené: 20.08.2012
Autor: TK KBSNemecko 20. augusta (TK KBS/RV CZ) - Katolícka cirkev spolu s evanjelickou sú druhým najväčším zamestnávateľom v Nemecku, hneď po štátnej správe. Spolu zamestnávajú 1,2 milióna ľudí. Katolícka cirkev zamestnáva 650-tisíc ľudí, z nich 500-tisíc pracuje v oblasti charity. Hoci každý rok ubudne 100-tisíc katolíkov, vlani pribudlo 150 seminaristov a veriaci každoročne dávajú na charitatívne účely na piatich kontinentoch 450 miliónov euro. Katolíkov žije v Nemecku 24,6 milióna.
::čítať ďalej::

Uverejnené: 20.08.2012
Autor: TK KBSVatikán/Argentína 18. augusta (RV) - Komunikovať krásu viery – toto pripomenul Svätý Otec v posolstve adresovanom účastníkom 27. federálneho zhromaždenia Katolíckej akcie Argentíny, ktoré sa dnes začalo v Lujáne. ::čítať ďalej::

Uverejnené: 20.08.2012
Autor: TK KBSRím 31. júla (TK KBS/RV CZ) - Počas vyšetrovania krádeže pápežskej korešpondencie sa v médiách hovorilo o temnom zákulisí a dokonca o slobodomurároch v Cirkvi. V súvislosti s tým poskytol rozhovor internetovému portálu Vatican Insider biskup San Marina Mons. Luigi Negri, ktorý pripomenul objektívne dôvody nezlučiteľnosti cirkevnej príslušnosti a členstva v slobodomurárskych lóžach. ::čítať ďalej::

Uverejnené: 31.07.2012
Autor: TK KBSDnes je Sobota 28.marca 2020.
Dnes oslavuje meniny Sona
Zajtra oslavuje meniny Miroslav

Najbližšia liturgia Levoča:

Najbližšia liturgia Sp.Podhradie:

Najbližšia aktivita:

Najbližšia akcia:

Partnerske stránky: www.fartore.sk, Farnosť Malcov